Wpisany przez Ks. Damian Leśniczek
Perygrynacja Relikwii Św. Dominika Savio
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to ostatnia niedziela zamykająca rok liturgiczny, przed I niedzielą Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny.

Zgodnie z nakazem Piusa XI we wszystkich kościołach tego dnia po głównym nabożeństwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa
oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Zapraszamy do uczestnictwa w odpuście ku czci św. Klemensa PiM

Msze św o godz 8.30 oraz suma odpustowa o godz 18.00

Klemens był rodowitym Rzymianinem. Nauczycielami jego byli święci Piotr i Paweł. Świętemu Pawłowi towarzyszył w jego apostolskich podróżach i dzielił z nim niebezpieczeństwa jako też jego prace i starania około krzewienia Ewangelii. O nim to pisze święty apostoł w liście do chrześcijan z Filippi, w rozdziale 4, wierszu 3: "A proszę pomagaj i tym, którzy w Ewangelii społem ze mną pracowali, z Klemensem i z innymi pomocnikami moimi, których imiona są w księgach żywota". Ze słów tych wynika, że odznaczał się żywą wiarą, ofiarną miłością Boga i bliźnich i wzniosłością charakteru. Ujmująca jego łagodność nadawała mu nazwę "Klemensa", to jest "łagodnego", a apostolska gorliwość w szerzeniu prawd Ewangelii uczyniła go w oczach św. Piotra godnym wyświęcenia na biskupa.

Po ukrzyżowaniu księcia apostołów w roku 67, byli za czasów Nerona następcami św. Piotra Linus (66-69) i Klet (79-91), obaj zaś umarli śmiercią męczeńską. Pewny że i jemu przyjdzie ponieść ofiarę krwi i życia za Zbawiciela, zasiadł Klemens w roku 91 na stolicy Piotrowej, aby w tych czasach tak smutnych dla Kościoła Chrystusowego paść owce i baranki Jego. Nie dość zresztą, że cesarz Domicjan zapowiedział nowe prześladowanie chrześcijan, bo na domiar złego powstały między wiernymi w Koryncie niesnaski, grożące odszczepieństwem. Gdy świętego Klemensa doszła o nich wiadomość, napisał do Koryntian list, tchnący taką mądrością, czułością, żywą wiarą i siłą apostolską, że w wielu kościołach czytywano go długo podczas nabożeństwa zaraz po pismach apostolskich.

Modlitwa

Boże, który nas rozweselasz doroczną uroczystością św. Klemensa, Męczennika Twojego i papieża, spraw miłościwie, abyśmy obchodząc pamiątkę jego przejścia do Nieba, cnotę mężnej jego wytrwałości w wierze naśladowali. Amen.

Święty Klemens I
urodzony dla nieba 23.11.100 roku
wspomnienie 23 listopada

Znalezione obrazy dla zapytania ZA ZMARŁYCH

W polskiej tradycji istnieje piękny zwyczaj szczególnej modlitwy za naszych zmarłych,
którą nazywamy wypominkami czyli przywoływaniem,
przypominaniem przed Bogiem tych, którzy już odeszli.

Od czwartku (2 listopada) do czwartku (9 listopada) o godz. 16.00 w Lgocie Wielkiej,
a o godz. 16.30 w Woli Blakowej będziemy odmawiać różaniec za zmarłych
poleconych w wypominkach.

W dniach 1-9 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza pod niżej wymienionymi warunkami:

1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,
2) odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,
3) dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.,
4) Spowiedź i Komunia św.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy

PEREGRYNACJA RELIKWII ŚW. DOMINIKA SAVIO

Już w najbliższą środę będziemy gościć w naszej parafii
relikwie św. Dominika Savio
patrona Liturgicznej Służby Ołtarza.
Peregrynacja rozpocznie się o godzinie 18.00 Mszą św.
Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie młodzież, ministrantów i lektorów.
Po Mszy św. różaniec w intencji lektorów, ministrantów oraz ich bliskich
i ucałowanie relikwii św. Dominika Savio.

Znalezione obrazy dla zapytania dominik savio

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Znalezione obrazy dla zapytania najśw serca pana jezusa

Pan Jezus dał św. Małgorzacie Alacoque dwanaście obietnic, dotyczących czcicieli Jego Serca:

1. Dam im łaski, potrzebne w ich stanie.
  2. Ustalę pokój w ich rodzinach.
  3. Będę ich pocieszał w utrapieniach.
  4. Będę ich pewną ucieczką w życiu, a szczególnie w godzinę śmierci.
  5. Będę im błogosławił w ich przedsięwzięciach.
  6. Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło i ocean miłosierdzia.
  7. Dusze oziębłe staną się gorliwymi.
  8. Dusze gorliwe prędko dojdą do doskonałości.
  9. Będę błogosławił domom, w których wizerunek Serca mojego będzie czczony.
  10. Osoby, które będą to nabożeństwo rozszerzały, będą miały imię swoje wypisane w Sercu moim.
  11. Dam kapłanom dar wzruszania serc nawet najzatwardzialszych.
  12. W nadmiarze miłosierdzia Serca mojego przyrzekam tym wszystkim, którzy będą komunikować w pierwsze piątki miesiąca przez dziewięć miesięcy z rzędu w intencji wynagrodzenia, że miłość moja udzieli łaskę pokuty, iż nie umrą w mojej niełasce, ani bez Sakramentów świętych, a Serce moje będzie im pewną ucieczką w ostatniej godzinie życia.

Wszystkim Ojcom z okazji ich święta życzymy obfitości łask od Ojca Niebieskiego i dziękujemy..

Znalezione obrazy dla zapytania dzień Ojca