This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Słowo do Parafian

Witamy serdecznie na naszej parafialnej stronie internetowej


Zapraszamy do częstego zaglądania na naszą stronę
i dzielenia się swoimi uwagami.

Szczęść Boże

ks. Proboszcz
ks. Wikariusz

Panel RedaktoraGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj4
Wczoraj16
Wizyt w tygodniu20
Łącznie wizyt75309
Miejscowość Lgota Wielka - Zespół szkolno-gimnazjalny w Lgocie Wielkiej
Wpisany przez Piotr Kepa   
Spis treści
Miejscowość Lgota Wielka
Zespół szkolno-gimnazjalny w Lgocie Wielkiej
Wszystkie strony

ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ

ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ

ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ

Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Lgocie Wielkiej

ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ

ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ

Historia szkoły Gimnazjum w Lgocie Wielkiej rozpoczęła się 1 września 1999r. Powstanie gimnazjum to wynik reformy oświaty, która zmieniła oblicze polskiej szkoły.

Nowa szkoła została ulokowana w pustym skrzydle budynku, w którym mieściła się szkoła podstawowa. Warunki pracy były wyjątkowo trudne. Nauczyciele mają do dyspozycji tablicę i kredę, brakuje pomocy naukowych. Jedyny symbol nowoczesności to pracownia komputerowa.

Naukę rozpoczęło 78 uczniów w trzech klasach. W szkole pracuje 8 nauczycieli, w tym trzech na pełnych etatach, inni dopełniają pensum w szkole podstawowej. Funkcję dyrektora pełni Józef Augustowski.

W życiu szkoły ważne miejsce zajmują uroczystości z okazji rocznic i świąt narodowych. W ramach edukacji kulturalnej młodzież wyjeżdża do kina i na spektakle teatralne.. Młodzież rozwija swe zainteresowania na zajęciach koła plastycznego i teatralnego. Nasze uczennice prezentują swoje prace na wystawach w Radomsku, biorą udział w licznych konkursach, odnosząc sukcesy. Wyjeżdżają na plenery malarskie. Członkowie koła teatralnego występują w konkursach recytatorskich oraz małych form teatralnych. Sukcesy w konkursach przyczyniają się do promocji szkoły w środowisku lokalnym.

9 maja 2001 odbył się sesja naukowa z okazji Dnia Europy, zakończona referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na uwagę zasługują też sukcesy sportowe naszych uczniów w zawodach na szczeblu powiatu i województwa. Szkoła bierze udział w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych i może się pochwalić laureatem i finalistami. Osiągała też bardzo dobre wyniki egzaminu gimnazjalnego, zajmując czołowe miejsca w rankingu gimnazjów w powiecie radomszczańskim.

W roku 2009 obchodziliśmy 10 – lecie gimnazjum. W następną dekadę wkraczamy z bagażem doświadczeń, porażek i sukcesów, które na pewno zostaną wykorzystane dla dobra uczniów i szkoły.

ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ

Strona www Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Lgocie Wielkiej

ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ

ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ 

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna

- czas zimowy -

jest czynna:


Poniedziałek      17:40 - 18:15

Wtorek               8:45 - 9:30

Środa                 15:00 - 15:45

Czwartek            8:45 - 9:30

Piątek                 17:40 - 18:15

Sobota                9:15 - 10:00

Niedziela i święta   nieczynna


Św. Klemens