Miejscowość Lgota Wielka - Zespół szkolno-gimnazjalny w Lgocie Wielkiej
Zespół szkolno-gimnazjalny w Lgocie Wielkiej

Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Lgocie Wielkiej

ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ

Historia szkoły Gimnazjum w Lgocie Wielkiej rozpoczęła się 1 września 1999r. Powstanie gimnazjum to wynik reformy oświaty, która zmieniła oblicze polskiej szkoły.

Nowa szkoła została ulokowana w pustym skrzydle budynku, w którym mieściła się szkoła podstawowa. Warunki pracy były wyjątkowo trudne. Nauczyciele mają do dyspozycji tablicę i kredę, brakuje pomocy naukowych. Jedyny symbol nowoczesności to pracownia komputerowa.

Naukę rozpoczęło 78 uczniów w trzech klasach. W szkole pracuje 8 nauczycieli, w tym trzech na pełnych etatach, inni dopełniają pensum w szkole podstawowej. Funkcję dyrektora pełni Józef Augustowski.

W życiu szkoły ważne miejsce zajmują uroczystości z okazji rocznic i świąt narodowych. W ramach edukacji kulturalnej młodzież wyjeżdża do kina i na spektakle teatralne.. Młodzież rozwija swe zainteresowania na zajęciach koła plastycznego i teatralnego. Nasze uczennice prezentują swoje prace na wystawach w Radomsku, biorą udział w licznych konkursach, odnosząc sukcesy. Wyjeżdżają na plenery malarskie. Członkowie koła teatralnego występują w konkursach recytatorskich oraz małych form teatralnych. Sukcesy w konkursach przyczyniają się do promocji szkoły w środowisku lokalnym.

9 maja 2001 odbył się sesja naukowa z okazji Dnia Europy, zakończona referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na uwagę zasługują też sukcesy sportowe naszych uczniów w zawodach na szczeblu powiatu i województwa. Szkoła bierze udział w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych i może się pochwalić laureatem i finalistami. Osiągała też bardzo dobre wyniki egzaminu gimnazjalnego, zajmując czołowe miejsca w rankingu gimnazjów w powiecie radomszczańskim.

W roku 2009 obchodziliśmy 10 – lecie gimnazjum. W następną dekadę wkraczamy z bagażem doświadczeń, porażek i sukcesów, które na pewno zostaną wykorzystane dla dobra uczniów i szkoły.

Strona www Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Lgocie Wielkiej